Apple heeft vandaag bekendgemaakt dat topman en CEO Steve Jobs toestemming heeft gekregen voor medisch verlof. Hij blijft wel actief als CEO van het bedrijf, maar de dagelijkse leiding komt in handen van Chief Operating Officer Tim Cook. Ook blijft Jobs naar eigen zeggen betrokken bij belangrijke strategische beslissingen. Cook verving Jobs twee jaar geleden ook al. Toen nam Apple’s CEO ook al zes maanden verlof om medische redenen. Cook wordt gezien als een beoogde opvolger mocht Jobs op een zeker moment helemaal terugtreden als directeur van Apple.
De bekendmaking van Apple komt zeer onverwacht, omdat eigenlijk niets erop wees dat het niet goed zou gaan met de mede-oprichter van het bedrijf. Jobs wist in 2004 zelfs nog te genezen van alvleesklierkanker. Op 29 juni 2009 hervatte hij zijn werk als CEO. Ruim twee maanden eerder onderging hij nog een levertransplantatie in het Amerikaanse Memphis. Middels onderstaande brief maakte hij zijn beslissing aan het voltallige Apple-personeel bekend:
CitaatToon MeerTeam,
Op mijn verzoek, de raad van bestuur heeft mij een medisch verlof gestuurd, dus ik kan concentreren op mijn gezondheid. Ik zal blijven als CEO en betrokken worden bij belangrijke strategische beslissingen voor het bedrijf.
Ik heb gevraagd Tim Cook verantwoordelijk te zijn voor alle van de dag van Apple om de bedrijfsvoering. Ik heb veel vertrouwen in dat Tim en de rest van het executive management team zal een geweldige job het uitvoeren van de spannende plannen die we in de plaats hebben voor 2011 te doen.
Ik hou van Apple zo veel en hoop om terug te zijn zo snel als ik kan. In de tussentijd zou mijn familie en ik waarderen ten zeerste respect voor onze privacy.
Steve
Het is niet bekendgemaakt hoe lang het medisch verlof van Steve Jobs gaat duren. Mogelijk wordt morgen meer duidelijk over de gezondheid van de Apple-topman. Dan maakt Apple namelijk de eerste kwartaalresultaten van het nieuwe fiscale jaar bekend.
Bron: Apple.com