Database queryen vanuit andere class, beste aanpak?

  • Goedenavond mede-ICT'ers,


    Een simpel, eenvoudig lijkende vraag: Wat is de 'efficienste ' manier om een database te queryen (etc.) in een andere method in een andere clas?


    Momenteel gebruik ik.


    Alvast bedankt!


    Stanvk

  • Guest, wil je besparen op je domeinnamen? (ad)

  • Ik heb vetrouwen in de verwachting dat ik dadelijk antwoord op mijn vraag heb. Alvast smakelijk ;)
    (Ik heb ook iets gelezen over class::method o.i.d.)


  • is een manier :).



    Ik krijg een fatal error als ik ongeveer een equivalente code run..

  • Hallo,


    Wat ik je aanraad is om iets te doen wat Patrick heeft gedaan.


    Vervolgens één van de volgende twee opties:


    Een statische variabele binnen de DB klasse maken en een statische getter maken hiervoor zodat je overal makkelijk bij het object kan.
    Dit kan samen met in de constructer van een klasse dit object op te halen en de veriabele in de scope op te nemen.


    Of:
    Het DB klasse meegeve aan de klasse zodat het binnen de scope komt. Moet dus opgenomen worden in de constructor.


    Mvg,
    Tim


  • Ik heb even wat gespeeld en uitgeprobeerd. Ik moet jullie er wel op attenderen dat ik geen ster in OOP ben.


    database.class.php


    Hoe werkt het dan bij de onderstaande code?
    test.class.php


    Kreeg helaas de volgende fout:
    Fatal error: Call to a member function query() on a non-object


  • Zou moeten werken wat ik zo snel zie, hoe instantieer jij je object en hoe doe jij vervolgens je aanroep naar de methode zou je dat eens kunnen laten zien?

Participate now!

Heb je nog geen account? Registreer je nu en word deel van onze community!