Als kind kun je het beste geboren worden in Zwitserland, Australië of Noorwegen, zo blijkt uit een onderzoek van Economist Intelligence Unit (EIU), een zusterbedrijf van het tijdschrift The Economist. Dan heb je in het jaar 2030 de meeste kans op een voorspoedig, stabiel en gelukkig bestaan.
Het EIU onderzocht tachtig landen en keek onder meer naar economische mogelijkheden, politieke vrijheid, criminaliteit en gelijkheid tussen mannen en vrouwen. Ook werden huidige inwoners ondervraagd over hun mate van geluk. Nederland staat op de achtste plek, gevolgd door Canada en Hongkong. Duitsland en de VS delen de 16e plek.
Opvallend is dat de helft van de landen die in de top tien staan Europees zijn, maar hiervan is Nederland het enige land uit de eurozone. En terwijl geen van de grote groeiende economieën (Brazilië, Rusland, India, China) een indrukwekkende score behaalde, staan er juist kleine rijke Aziatische landen (Singapore , Hongkong en Taiwan) in de top 15. Onderaan de lijst staan Oekraïne, Kenia en Nigeria.
Lijst: http://www.economist.com/news/…be-born-2013-lottery-life
Bron: PowNed.tv