Hallo allemaal,
De afgelopen 3 maanden heb ik hard gewerkt aan een project dat me na aan het hart ligt: Crime Club, het bekende maffia-tekstspel, volledig opnieuw geschreven. Geen opknapbeurt of nieuw thema over de oude code, maar elke pagina en elke berekening opnieuw opgebouwd.
Waarom opnieuw?
De oude code was jaren oud: mysql_*-functies, wachtwoorden in md5, SQL-injecties en een hoop spellogica die gewoon niet klopte. Denk aan wapenervaring die omgekeerd werkte, persoonlijke missies die nooit uitbetaalden en een loterij die geld bijdrukte. Lappen had geen zin meer.
Wat er onder de motorkap zit
- PHP 8.3 zonder framework, strict types, alles met prepared statements
- MySQL met een eigen migratiesysteem
- Navigatie zonder volledige herlaadbeurt: de server stuurt gewone HTML, een klein script vervangt alleen de blokken die veranderen. Zonder JavaScript werkt alles ook gewoon.
- Tailwind voor de opmaak, een eigen modern noir-ontwerp, mobile first
- Cronjobs voor uurinkomsten, rente, score en de wekelijkse prijzen
- Donaties via Stripe, rechtstreeks in de pagina en in de stijl van het spel
Wat erin zit
- Misdaad, auto’s stelen, smokkelen, gevangenis, reizen, moorden en de aanslagenlijst
- Families met bank, garage, familiemisdaad, overvallen, missies en een eigen forum
- Een interactief casino: slots, roulette met rad, blackjack, racetrack, keno, dobbelen en een loterij
- Berichten als chat met leesbevestiging, en online, afwezig of offline bij elke naam
- Een volledig beheerpaneel: leden, meldingen, massaberichten, inloggen als speler, donaties en reset
Wat ik graag van jullie hoor
Ik ben vooral benieuwd naar jullie mening. Heeft het nog steeds die echte Crime Club feeling? Wat vind je van het ontwerp, de snelheid en hoe het speelt op je gsm? En zie je iets dat beter kan, of vind je een fout? Laat het hier weten, ik lees alles.
Alvast bedankt voor het kijken en testen!