Posts by Stefan.J

    Ik denk dat je probleem met de harde schijf te maken heeft. Weet het niet zeker, want de enigste waar ik dat op baseer is dat het probleem zich altijd voordoet met I/O operations.


    Misschien kun je via Taakbeheer -> Prestaties -> Broncontrole -> Schijf iets ontdekken. Anders raad ik je aan de harde schijf eens aan een andere laptop/computer te hangen en dan eens te booten. Als het probleem zich dan voordoet ligt het sowieso niet aan andere hardware.


    Om er echt achter te komen of je harde schijf het probleem is zou je natuurlijk je harde schijf compleet moeten kopi?ren naar een andere harde schijf, maar denk niet dat dat haalbaar is.

    Voor je eerste probleem:
    Je wilt iets berekenen, dus dat aftellen lijkt me sowieso een beetje vreemd. Maar als je in PHP wilt aftellen van 800 tot 500, kan dat als volgt:


    PHP
    <?php
    
    
    for($i = 800; $i >= 500; $i--) {
     echo $i . '<br />';
    }
    
    
    ?>


    Je tweede probleem neigt wel heel erg naar JavaScript (en daarmee waarschijnlijk ook je eerste?).


    In JavaScript bestaat er zoiets als setTimeout en setInterval. Kijk daar maar eens na.

    Vind het altijd jammer dat er zoveel mensen zijn die iets zeggen maar dat niet onderbouwen...


    Ik heb er geen benchmark op los gelaten, maar denk dat de i7 beter is als de genoemde i5.


    Weliswaar heeft de i5 een hogere kloksnelheid heeft, maar de genoemde i7 (en ik dacht al i7's) heeft een zogenaamde turbo boost waardoor de kloksnelheid tijdelijk kan oplopen tot 2.93 Ghz.


    En 4 cores en 8 threads, dat wil je toch gewoon? :p

    Ik ga dit topic tijdelijk sluiten, vanwege de topic titel.


    Als de topic titel aangepast en verbeterd is, PM me dan, dan heropen ik het topic. Ik wil je ook aanraden je probleem beter toe te lichten en je tekst duidelijker te maken, maar daar verplicht ik je niet toe.


    Tot nader bericht gesloten.:slotje:

    Er worden hier eigenlijk twee soorten programma's door elkaar gehaald. Ten eerste heb je de gewone editors als Notepad++ en Editplus. Deze bieden code highlighting, line numbers, soms FTP support en daar blijft het meestal wel bij.


    Een andere categorie programma's zijn de IDE's (Integrated Development Environment). Deze programma's bieden naast een standaard editor nog veel meer, zoals ingebouwde syntax controle, FTP en SVN support, werken met projecten i.p.v. losse bestanden, kunnen automatisch code als getters en setters maar ook unittests genereren, hebben ondersteuning voor XDebug en PHPUnit, en zo vaak nog veel meer handige functionaliteit. Voorbeelden van IDE's voor PHP zijn Netbeans, PHP Designer en Eclipse for PHP.


    Als je echt een groot geheel wilt maken (project), is het verstandig voor een IDE te kiezen, mijn voorkeur gaat uit naar Netbeans, mede doordat er ook Java ondersteuning in zit, en het gewoon een prettige en uitgebreide IDE is.

    Goed dat je het inziet! Mijn studie gaat vanaf maandag een halfjaar over databases (RDBMS). Dus daarna kun je me er echt alles over vragen! :p


    Mocht je in dit onderwerp geïnteresseerd zijn, dit noemt met ook wel normalisatie.


    [offtopic]BrokenTrack: Waar studeer je informatica?[/offtopic]

    Je probleem komt voort uit een design fout die je in je database hebt gemaakt. In je database moet je niet op deze manier data gaan opslaan. Een veld moet slechts één eenheid data bevatten, en niet meer dan dat.


    Je zult hiervoor een tabel moeten maken die de afbeeldingen bevat, en er als volgt uit ziet:
    product_id
    location


    Deze tabel kent een relatie met je producten tabel, zodoende heb je een nette oplossing voor dit probleem.

    Citaat

    B) Open Source wat geen veiligheid garandeerd en waar geen aanspraak op gedaan kan worden


    Wat bedoel je hiermee? De Linux kernel is ook opensource, dus dat opensource software geen veilige software kan zijn is onzin.


    TS: Hoe ziet je omgeving eruit? Host je ergens, draai je lokaal? Apache of IIS?

    Mijn nieuwe laptopje die ik morgen als het goed is binnen krijg verdiend denk ik wel een beetje aandacht;):


    Intel Core i7 740QM (klik)
    SATA 750GB 7200 rpm
    8 GB DDR geheugen (soDIMM)
    NVIDIA GeForce GT 425M 1 GB RAM
    15.6" LED FULL HD


    Ben zeer tevreden met de specs, hopen dat hij ook echt vlot draait!

    Citaat

    Hij wil zoizo met mysqli gaan werken maar zijn vraag is of hij oo gaan scripten.


    Hierop quote ik mezelf even:


    Citaat

    Mijn vraag is echter: Waarom wil je het script ombouwen naar de MySQLi extension, weet je precies wat deze extension extra brengt? Ik denk niet dat je de nieuwe futures van MySQL wilt gaan gebruiken die niet worden ondersteund door mysql_* en wel door MySQLi?


    Ik wil hiermee zeggen dat het geen meerwaarde heeft als je overgaat op MySQLi. Je gebruikt niets van MySQLi wat je niet met mysql_* kunt, dus er is geen feitelijke meerwaarde, dat wou ik gezegd hebben.


    Als je dan toch over wilt gaan op MySQLi, ga dan direct voor de OO versie, dit kan je naar mijn mening al weer iets beter leren programmeren, maar het is wel weer meer werk om om te zetten.

    Jannick:


    Citaat

    return filter_var($email, FILTER_VALIDATE_EMAIL); aangezien deze functie al true of false retourneert is dit overbodig.


    Dit is niet helemaal waar, zie [func]filter_var[/func].


    @BrokenTrack:


    Citaat

    Naast dat mijn eigen voorkeur uit gaat naar een regex... is zoals gezegd is dit niet OOP.


    Sterker nog, het is een mislukte poging. Je maakt namelijk geen klasse aan voor maar één methode.


    Een reguliere expressie is waarschijnlijk langzamer. Reguliere expressies zijn langzaam van zichzelf, en een functionaliteit die al in PHP ingebouwd is zou sneller moeten zijn.


    Daarnaast is het niet waar dat een class met slechts één method niet mogelijk is. Er zijn best situaties denkbaar waarin een class maar één method heeft, maar in dit geval is het inderdaad niet correct.

    BrokenTrack heeft tot nu toe wel de meest nuttig reactie geleverd, dus weet niet waarom je zegt dat je hier niets mee kunt.


    Voor zover mij bekent is bestaat er geen gratis software om te checken of een postcode wel bestaat, en om de straatnaam erachter te achterhalen (Google Maps zou inderdaad kunnen, maar is mij niet bekent).


    Zoals op de site stond die BrokenTrack gaf, kun je met een reguliere expressie checken of een postcode geldig is, en dus zou kunnen bestaan.


    Aangezien een postcode niet met een 0 mag beginnen, kan deze reguliere expressie iets beter:


    PHP
    ^[1-9]{1}[0-9]{3}[a-zA-Z]{2}$


    Heb het OR teken tussen a-z en A-Z ook weggehaald, tenslotte mag de postcode ook wel worden geschreven als 1000Ab, maar ik raad je wel aan voor de postcode op te slaan deze netjes om te zetten naar alleen hoofdletters.

    Citaat

    En waarschijnlijk zal jou dnk wijze daar nog niet aan toe zijn?


    Als je in een procedureel gescripte source kiest om de object georiënteerde variant van MySQLi te gebruiken hoef je daarvoor je denkwijze niet zozeer aan te passen. Tenslotte ga je niet echt object georiënteerd programmeren, maar kies je alleen voor een object georiënteerde library voor je database verbinding.


    Mijn vraag is echter: Waarom wil je het script ombouwen naar de MySQLi extension, weet je precies wat deze extension extra brengt? Ik denk niet dat je de nieuwe futures van MySQL wilt gaan gebruiken die niet worden ondersteund door mysql_* en wel door MySQLi?