Dat maakte het bedrijf, bekend van onder meer dagblad De Telegraaf en Sp!ts, maandag bekend zonder financiële details te vermelden.
Hyves heeft naar eigen zeggen negen miljoen Nederlandse leden. Het huidige management van het bedrijf blijft aan. De onderneming verwacht dit jaar een omzet te behalen van 20 miljoen euro.
Een woordvoerster van TMG wilde desgevraagd de koopprijs van Hyves niet prijsgeven. De acquisitie wordt door TMG uit eigen middelen voldaan en heeft een positief effect op de winst per aandeel.
Analist Thijs Berkelder van Petercam schat dat TMG zo'n 40 miljoen euro heeft betaald. "Als je van de omzet van 20 miljoen euro uitgaat, bij een operationele marge van 20 procent, kom je op een ebit (bedrijfsresultaat) van 4 miljoen euro. Ze betalen waarschijnlijk 10 keer ebit, maakt 40 miljoen'', zo rekende hij voor.
Dat bedrag kan volgens Berkelder ,,keurig'' uit de bestaande kasmiddelen van TMG worden voldaan. Berkelder gaf geen waardeoordeel over de prijs, maar merkte wel op dat "wanneer de eigenaren van Hyves de tent anderhalf jaar geleden hadden verkocht'' ze er een beduidend hoger bedrag voor hadden kunnen krijgen.
Bron: http://www.at5.nl/artikelen/51258/netwerksite-hyves-verkocht
Deel je mening:
Ik vind het persoonlijk zeer slecht vooral omdat het hier maar om 40 miljoen euro gaat.
Ben van mening dat hyves zeker het dubbele waard is aangezien ze 20 miljoen per jaar maken.