Berichten van L.Kok
-
-
Dat houdt dus in alle php websites die modern zijn

Hoe gaan jullie hier mee om? even dingen offline halen via shared webhost is een gedoe.Wij hebben alvast een inventaris gemaakt van al onze servers en de bijbehorende PHP-versies, zodat we snel kunnen schakelen zodra de beveiligingspatches beschikbaar zijn.
Daarnaast hebben we ervoor gekozen om applicaties die gevoelige klantgegevens bevatten tijdelijk offline te halen of de toegang ertoe te beperken.
Als een WordPress-blog even offline is, vind ik dat persoonlijk niet zo erg. Maar bij applicaties die gevoelige klantgegevens verwerken, nemen we liever geen onnodige risico's. 🙂
Bij shared webhosting is het uiteraard niet altijd eenvoudig om zomaar een website tijdelijk offline te halen.
Voor zover momenteel bekend, zijn er nog geen bevestigde meldingen dat er publiek beschikbare exploits zijn of dat de kwetsbaarheden actief worden misbruikt. Dat biedt echter geen garantie dat er geen misbruik plaatsvindt.
Uiteindelijk moet iedereen zelf een risicoafweging maken: neem je preventief maatregelen of wacht je op de officiële patches?
Wij kiezen er alvast voor om bij applicaties met gevoelige gegevens het zekere voor het onzekere te nemen.
Belangrijk is in elk geval dat je tijdig contact opneemt met je hostingprovider en bevestiging krijgt dat de beveiligingsupdates zo snel mogelijk na de release worden geïnstalleerd.Zodra de patches beschikbaar zijn, kunnen ook de technische details van de kwetsbaarheden worden geanalyseerd. Hierdoor wordt het voor kwaadwillenden mogelijk eenvoudiger om exploits te ontwikkelen en kwetsbare systemen aan te vallen.
-
Belangrijke beveiligingswaarschuwing voor iedereen die PHP gebruikt
Er zijn twee kritieke beveiligingslekken ontdekt in PHP (CVSS-score 9,2/10), die mogelijk toelaten dat aanvallers op afstand code uitvoeren op een server.
⚠️ Dit is geen specifiek WordPress- of Symfony-probleem. Ook Laravel, Drupal, Joomla, Magento en eigen PHP-applicaties kunnen getroffen zijn.
Belangrijk om te weten:
- Publiek toegankelijke PHP-applicaties lopen mogelijk een verhoogd risico.
- Een login met 2FA (ook via e-mail) beschermt niet tegen een kwetsbaarheid waarmee de login volledig omzeild kan worden.
- Alle PHP-versies vanaf PHP 5 zijn mogelijk getroffen. De exacte impact moet nog officieel bevestigd worden.
- Beveiligingsupdates worden verwacht op 21 oktober 2026 om 16.00 uur (Belgische tijd).
Advies: Controleer welke PHP-versies jullie gebruiken, bereid updates voor en installeer de patches zo snel mogelijk. Overweeg tijdelijk internettoegang te beperken als patchen niet onmiddellijk mogelijk is.
Bronnen:
-
-
Dit kan je wellicht al op weg helpen: https://web.dev/patterns/media/screen-record/
Echter wordt de video hier lokaal opgeslagen, mogelijkheid is dat je deze snippet verder uitbreid en bekijkt naar de mogelijkheden om ergens een temp file te storen server side.
Wanneer je dit wil bereiken via de front end zullen er altijd extra stappen door de 'end-user' moeten goedgekeurd worden. Dat is nou eenmaal hoe een browser werkt. (Toestemming voor recording, welk venster, etc)
-
Even ter verduidelijking, bedoel je dat de persoon in kwestie een KVK van Nederland dient te hebben? Of mag het ook een freelancer met een BTW nummer vanuit België zijn?
Op dit forum zitten zowel freelancers vanuit Nederland als België, echter weet ik dat dit soms ingewikkelder kan zijn met de boekhouding vandaar even deze extra informatie aanvraag.
-
Edit:
Het is dus blijkbaar wel mogelijk om berichten in de vuilbak te zetten.
Stappen:
1. Je klikt op de checkbox van de berichten die weg mogen
2. Aan de rechterkant onderaan op je scherm zie je een oranje knop, daar klik je op
3. Vervolgens zal je een menu'tje zien met de optie "Leave"
4. Wanneer je daarop klikt zullen de conversaties weg gesmeten worden.
-
-
Als je even kan beschrijven hoe ik er dan voor zorg dat ik de code bij jou krijg dan kunnen we dit oplossen.
Ik dacht dat jij gewoon mij als contributor moest toevoegen?

Of dien ik een fork te maken van jou repo, etc?
Wellicht dat dit ook een drempel vormt voor andere leden om deel te nemen aan het project.
-
Ik wou tevens mijn aanpassing comitten maar dat gaat echter niet.
Code
Meer tonenclass mainTemplate { public $globalTemplates = array(); public function __construct() { global $page; $page->addToTemplate("gameTime", $this->generateNowString()); $this->globalTemplates["success"] = '<div class="alert alert-success"> <button type="button" class="close"> <span>×</span> </button> <{text}> </div>'; $this->globalTemplates["error"] = '<div class="alert alert-danger"> <button type="button" class="close"> <span>×</span> </button> <{text}> </div>'; $this->globalTemplates["info"] = '<div class="alert alert-info"> <button type="button" class="close"> <span>×</span> </button> <{text}> </div>'; $this->globalTemplates["warning"] = '<div class="alert alert-warning"> <button type="button" class="close"> <span>×</span> </button> <{text}> </div>'; } private function generateNowString(){ $date = new DateTime(); $dateFormatter = IntlDateFormatter::create( 'nl_NL', IntlDateFormatter::NONE, IntlDateFormatter::NONE, "Europe/Brussels", IntlDateFormatter::GREGORIAN, 'EEEE D MMMM Y HH:mm:ss' ); return ucwords($dateFormatter->format($date)); } ?> -
Ja dat werkt, dit lukt nog wel alleen dan de echo weergeven in de $page->addToTemplate wil nog niet echt.
Ik doe dit nu als volgt:
krijg hierop de volgende foutcode in de logs terug:
En wat als je het zonder de 'echo' erin zet?
-
PHP
Meer tonen<?php setlocale(LC_ALL,"nl_NL"); $date = new DateTime(); $dateFormatter = IntlDateFormatter::create( Locale::getDefault(), IntlDateFormatter::NONE, IntlDateFormatter::NONE, "Europe/Brussels", IntlDateFormatter::GREGORIAN, 'EEEE D MMMM Y HH:mm:ss' ); $nowString = ucwords($dateFormatter->format($date)); // Dinsdag 24 Januari 2023 21:53:04 ?>Of op deze manier, zodat je niet de setlocale globaal wijzigt:
PHP
Meer tonen<?php $date = new DateTime(); $dateFormatter = IntlDateFormatter::create( 'nl_NL', IntlDateFormatter::NONE, IntlDateFormatter::NONE, "Europe/Brussels", IntlDateFormatter::GREGORIAN, 'EEEE D MMMM Y HH:mm:ss' ); $nowString = ucwords($dateFormatter->format($date)); // Dinsdag 24 Januari 2023 21:53:04 ?> -
Als ik me niet vergis zal je dit nooit kunnen bereiken met enkel de 'date()' functie. Deze support geen locales. (Buiten als je een eigen functie gebruikt om de maanden, dag, etc te converteren)
Vroeger kon je dit bereiken met strftime() , maar deze is deprecated sinds de 8.1 versie van PHP.
Ze raden nu het volgende aan:
-
Hallo iedereen,
Sinds enkele maanden gebruik ik nu de volgende plugin: https://daily.dev/
Deze plugin is beschikbaar voor Google Chrome, Mozilla Firefox & Edge.
De plugin verandert jouw startpagina door een feed van nieuwsartikels die jouw interesse hebben. In de eerste stappen van de setup moet je enkele tags selecteren die in jouw interessegebied liggen.
Door deze plugin spendeer ik elke ochtend net dat tikkeltje meer tijd om up-to-date te zijn met de laatste nieuwtjes in mijn vakgebied.
Ken jij gelijkaardige tools die wellicht interessant zijn voor developers? Share it below

-
Iets minder 'critical' maar de kleurcodes van bepaalde namen komen niet zo goed uit

De inhoud kan niet getoond worden omdat je geen toestemming hebt om deze te bekijken. De inhoud kan niet getoond worden omdat je geen toestemming hebt om deze te bekijken. -
Ook hier is de rage van chatGPT al eventjes doorgekomen.
Mijn bevindingen tot dusver:
- Plaats nooit bedrijf kritische code in het programma. Uiteindelijk slaagt het programma elke query die je doet op en kan deze later gebruikt worden voor analyse / output naar andere gebruikers toe.
- Geloof niet meteen wat chatGPT zegt, vaak werkt de code wel die chatGPT maakt maar soms kan het ook zijn dat het niet de meest correcte / performante manier is.
- chatGPT heeft zijn training gehad op github, etc maar enkel gebaseerd op data van voor 2019 (jaartal kan fout zijn maar zeker en vast niet anno 2022) , dit heeft uiteraard als resultaat dat chatGPT geen enkel besef heeft van eventueel nieuwe functies in nieuwe versies van programmeertalen.
Zo had ik hem gevraagd hoe ik de Linkedin API correct gebruik om een vacature post te doen op een bedrijfspagina.
Resultaat: ChatGPT gaf me een code terug die werkte op een API versie die momenteel als 'end of life' aanschouwt wordt.Mijn visie:
chatGPT is uitstekend als je eventjes vast zit en je wilt het gebruiken als een resource. Echter zou ik het altijd dubbelchecken met een dubbele search query op Google. En het een beetje verder uitspitten. Kortom ik zal het nooit blindelings vertrouwen maar uitstekend om even kennis op te frissen of wanneer je vast zit met een complexere issue.
-
Frenzo,
Je spreekt hier dat jij in het bezit bent van de domeinnamen wat natuurlijk een enorme waarde heeft. Maar je geeft aan dat de source die je hebt (Is dit de originele van OTG?) sterk verouderd is en dat er dus eigenlijk vanaf 0 een game geschreven moet worden.
Lijkt dan een 50 - 50 verhouding volledig eerlijk indien je zelf niet mee programmeerd?
De code die vervolgens geschreven wordt (door een partner) zou dan onmogelijk jou eigendom worden?
-
Hallo team van ICTscripters,
Ik heb een licht vermoeden dat het forum onder momenteel gebruikt wordt door een bot die automatisch accounts aanmaakt.
De bot doet dit in batches van 300 onder een tijdsperiode van telkens 1 uur.Ik heb een soort gelijkaardige bot bij een klant van mij langs gekregen na de integratie van de google ReCaptcha was dit opgelost en bleven ze weg, wellicht iets om over na te denken? Of jullie kopen gewoon een grotere database

Met vriendelijke groeten
Laurens -
Je kan me altijd een bericht sturen met de verdere details.
-
Hallo iedereen,
Ik ben op zoek naar een nieuw project om actief te blijven. Idealiter is het een project dat een toekomst visie heeft of dat bijdraagt aan de maatschappij.
Lijkt het jou leuk om samen iets op te starten? Laat het me weten!
Skills:
Html
Css
Scss
Jquery
Php (basic)
Pdo (basic)